Preloader

Ładowanie...

Przejdź do treści
Wersja kontrastowa
 • a
 • a +
 • a ++

EFEKT „EKO-LOGIKI” 2017 EFEKT „EKO-LOGIKI” 2017

Grafika

 Ponad 100 artystów na scenie, 200 uczestników loterii recyklingowej i prawie pół tysiąca zużytych „komórek” do unieszkodliwienia – to efekty IX Mazurskiego Festynu Ekologicznego „Eko-Logika”, który  przy słonecznej pogodzie odbył się 10 czerwca 2017r. na plaży miejskiej w Giżycku.

„Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie” – takie hasło przyświeca organizatorowi „Eko-Logiki” – Mazurskiemu Związkowi Międzygminnemu – Gospodarka Odpadami od samego początku. Działania na rzecz czystych Mazur powinny być „czystą” przyjemnością, a edukacja – wesołą zabawą – dlatego festyn rodzinny upłynął pod znakiem warsztatów, konkursów i zabaw.

 

WYZWANIA EKOLOGIKI
„Eko-Logice” towarzyszyła zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Akcja „Wymień zużyty telefon komórkowy na nowy” spotkała się z szerokim odzewem – podczas festynu pozyskaliśmy 490 starych telefonów. Najwięcej, bo 90 zużytych komórek, dostarczył nam Zespół Placówek Oświatowych w Miłkach, wygrywając rywalizację oraz 1000 zł, ufundowane przez Miasto Giżycko. Akcji patronował Burmistrz Miasta Giżycka - Wojciech Karol Iwaszkiewicz. Nagrodę dla szkoły w imieniu uczniów odebrała Przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego szkoły - Jolanta Kalisz. Zużyte telefony zostaną przekazane do utylizacji.

Festyn ma za zadanie propagowanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z odpadami komunalnymi – temu służyło stoisko z prezentacją nowych zasad segregacji odpadów, która ma zostać wprowadzona od stycznia 2019 r. oraz loteria recyklingowa. Do loterii przystąpiło 200 uczestników festynu. Nagroda główna – namiot turystyczny – powędrowała do Elżbiety Romejko z Gajewa.

Podczas „Eko-Logiki” wręczono nagrody tegorocznej edycji konkursu „Rady na odpady”, polegającego na promocji selektywnej zbiórki odpadów oraz kreatywnym wykorzystaniu surowców wtórnych. 

ŁAJBA RECYKLINGOWA
Odpady mogą być znakomitym materiałem do budowania – udowodnił zwycięzca konkursu „Łajba Recyklingowa”. Do zdolnego konstruktora i jego rodziny powędrowała nagroda w postaci weekendu w hotelu „St. Bruno” w Giżycku (fundatorem nagrody hotel St. Bruno)

 

SCENA EKO-LOGIKI
Na plażowej scenie „Logiki” wystąpiło ponad 100 artystów. Ciepłe uczucia wywołały giżyckie przedszkolaki – uczestnicy Konkursu Piosenki Ekologicznej „EkoSong”. Zwyciężył „Koralik”, drugie miejsce zajęła  „Bajka”, trzecie – mali artyści z „Jedynki”.

Do tańca poderwała wilkaska „Mini Fantazja”, miłkowskie „Unisono” przeniosło słuchaczy w musicalowe klimaty „Alicji w krainie czarów”, pięknym śpiewem oczarowały „Kochane Bachorki” z Budr; natomiast „Ryńskie Wrzosy” zaprezentowały występy dla dojrzalszej widowni. W szantowe klimaty przeniósł OKAW SZTORM i Załoga dr. Bryga. Duże emocje wywołał pokaz łamania desek w wykonaniu zawodników taekwondo Giżyckiego Klubu Sportowego „Spartakus”.

 

WARSZTATY I PREZENTACJE  
Festyn wzbogaciły warsztaty recyklingowe – oprócz tych zagwarantowanych przez organizatora – twórczego podejścia do odpadów uczyli: przedstawiciele giżyckich instytucji: Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku, giżyckiej filii Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy Instytutu Hortiterapii w Mrągowie oraz recyklingowa bramka Fundacji na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach „Recal”. Nie zabrakło też edukacyjnego stoiska Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie, Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Giżycku. Po takiej dawce edukacji i zabawy uczestnicy festynu z ochotą pałaszowali grochówkę z kuchni polowej  Jednostki Wojskowej 2031 w Brożówce. Tego dnia wydano ponad 1000 porcji zupy. Podczas „Eko-Logiki” można było przymierzyć się do nowych zasad segregacji odpadów, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2018. Uczestnicy nie mieli większych problemów z prawidłowym rozdzielaniem odpadów. „Eko-Logikę” zorganizował Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami we współpracy z Miastem Giżyckiem.

 

DZIĘKUJEMY
Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji IX. Mazurskiego Festynu Ekologicznego „EKO-LOGIKA 2017”. Serdeczne podziękowania kierujemy do: Miasto Giżycko, Giżyckie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Hufiec Pracy 14-9 w Giżycku, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Jednostka Wojskowa 2031 w Brożówce, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku, Fundacji na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach „Recal”, Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich Instytut Hortiterapii w Mrągowie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Giżycku, Wyższa Szkoła  Bezpieczeństwa w Poznaniu z filią w Giżycku, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Giżycku, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie, Giżycki Klub Sportowy „Spartakus”, Chór „Ryńskie Wrzosy” – Ośrodek Kultury w Rynie, „Mini Fantazja” – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach, „Kochane Bachorki” Gminny Ośrodek Kultury w Budrach, Studio Wokalne „Unisono” – Ośrodek Kultury w Miłkach, Giżyckie przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym, Przedszkole Niepubliczne  „Bajka”, Przedszkole Niepubliczne „Koralik”

logo ekologika 2017

 

Partnerzy

 • Banie Mazurskie
 • Budry
 • Giżycko
 • Miasto Giżycko
 • Kruklanki
 • Milki
 • Orzysz
 • Ryn
 • Srokowo
 • Węgorzewo
 • Wydminy

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polityka prywatności